(Ara) 0532 648 22 57

Bakırköy İcra Avukatları

İcra, borcun tahsili ya da ifası demektir. İcra, borçlunun alacaklıya karşı yapmakla mükellef olduğu bir şeyi adli kuruluş aracılığıyla yerine getirmesidir. Bu nedenle icrada amaç alacaklının hakkının alınmasının sağlanmasıdır ve icra resmi makamlar tarafından yapılır. İcra hukuku oldukça farklı bir alandır. Bu nedenle icra avukatlarına oldukça fazla iş düşmektedir. Çünkü icra hukukunu bilmek ve bu alanda uzmanlaşmak büyük emeklerin sonucudur. İcra alanında avukata ihtiyaç duyduğunuzda alanında uzman olan Bakırköy icra avukatları her daim yanınızdadır. Sahip olunan bilgiyle alacaklı ya da borçlu kişiye yol göstermektedirler.

İcra Takibi Nedir? Avukatın İcra Takibindeki Önemi Ne Boyuttadır?

İcra takibi demek, alacaklının borçludan alacağını resmi makamlarla alabilmesi için yaptığı başvurudur. Kişiler bunun için icra müdürlüklerine başvurmaktadırlar. Burada amaç hak sahibi olan kişiye hakkın devlet zoruyla sağlanmasıdır. Bu sayede kişi ya da kurumlar alacaklarını alamadıklarından dolayı zarara uğrayıp, susmazlar. Devletin kurduğu bu müessese sayesinde alacaklarına rahatlıkla kavuşurlar. Burada önemli olan hukukun teknik bir iş olduğunun unutulmamasıdır. Bu nedenle de icra ile ilgili süreçlerde avukat desteği alınması oldukça önemlidir. Kişilerin hayatlarını ve malvarlığını etkileyen bu alanın hafife alınmaması gereklidir. Bu nedenle Bakırköy icra avukatları gerekli olan danışmanlığı ve desteği en iyi şekilde sunmaktadır.

İcra Avukatına Sadece Alacaklı Başvurmaz

İcra avukatından destek almak isteyenlerin genelde hep alacaklı olduğu kanısı mevcuttur. Ancak borçlu taraf da icra avukatına başvurmaktadır. Hakkınızda açılan bir dava ya da takip söz konusuysa, bu durumda da bir avukata danışmalısınızdır. Bu sayede borçlu taraf da nasıl hareket edeceğini bilememektedir. Görüldüğü üzere borçlu ve alacaklı her iki taraf da avukata danışarak hukuki süreçte bilgi sahibi olabilir. Her durumda avukat desteği gereklidir. Bu sayede riskler azalır ve hukuki süreç çok daha hızlı ilerler. Borçlu taraf da alacaklı taraf da icra avukatından destek alarak en iyi olana kavuşurlar. Her ikisi için de ulaşılmak istenen amaç başka olsa da temelde icra alanı içinde yer almaktadır. Bu nedenle de uzman bir icra avukatına ihtiyaç duyulmaktadır.

İyi Bir İcra Avukatı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir icra avukatı tüm yetkilerini uzmanlıkla kullanır. Alacağın tahsilini ya da hükmün icrası neyse onu karşılamaya çalışır. Bakırköy icra avukatları bu alanda elindeki teknoloji kullanırlar. Sistematik çalışmalarıyla risklere yer vermezler. Dosyaları her daim günceldir. Bu sayede borçlunun maddi durumuna da vakıf olmaktadırlar. Eğer bir icra avukatı sabırlıysa ve disiplinliyse en zor dosyalar bile kolayca çözümlenir hale gelir. Deneyimli ve uzman bilgisine sahip olan avukatlar sorunları çözümsüz bırakmazlar. Bu nedenle hukuki süreçlerini zora girmesin. Malvarlığınızı tehlikeye atmadan işinde uzman bir avukattan destek alın. Bu sayede sağlıklı bir ilerleyişe ve icra alanında başarılı bir sona ulaşın.