(Ara) 0532 648 22 57
Osmaniye Mahallesi Fildamı Aralığı Sokak Fildamı Sitesi B blok D:3 Bakirkoy
0532 648 27 57

Bakırköy ceza avukatları

Cezayla ilgili soruşturma ve yargılama faaliyetleri, suç işlenmesinden sonra oluşmaktadır. Ceza avukatı da suç işlendikten sonra ilgili taraflara hukuki yardım sağlamaktadır. Bakırköy ceza avukatları her iki taraf için de hukuki destek sağlamaktadır. Yani suç şüphesi altında olan birisine savunma alanında yardım ederken, suç mağduru olan kişiye de şikâyet hakkı için savunma yapmasında yardımcı olmaktır. Suç şüphesi bulunan kişinin de suç mağduru olan kişinin de hukuki süreçte rahat etmesi ve her şeyin yolunda, uzmanlıkla ilerlemesi açısından ceza avukatlarının önemi büyüktür.

Suçlanan Kişi Açısından Ceza Avukatının Önemi

Soruşturma, suç işlendikten sonra başlar. Eğer polis, jandarma ya da savcılık bir kişiyi suç işlediği yönünde suçlarsa, o kişinin bu suçlamayla birlikte savunma hakkı başlamaktadır. Kişiler, kendi taraflarına suçlama yönetildiği andan itibaren Bakırköy ceza avukatları alanında yarar sağlama hakkına sahip olurlar. Suçlama yöneltilmeden direk özgürlük kısıtlanması (yakalama, göz altı vs.) sağlanırsa da aynı şekilde savunma hakkı açığa çıkmaktadır. Kişiler avukatları olmadan ifade vermeme hakkına sahiptirler. Verilen ifadenin hukuka en uygun şekilde olması, savunmanın en profesyonel şekilde ve uygunlukla yapılması için ceza avukatının desteği şarttır. Bu nedenle ceza avukatı, suç isnadının gerçekleşmesinden itibaren şüpheli ya da sanık olan kişiye yardımda bulunabilmektedir.

Ceza Avukatları ve Ceza Davaları

Ceza avukatlarından hukuki destek sağlamak kişilere oldukça fayda sağlar. Ceza avukatı bir dava dosyasını özenle ve meslek bilgisiyle incelemektedir. Müvekkili ile paylaşması gerektiği önemli dava noktalarını not eder. Ayrıca ceza avukatları dava dosyasında müvekkili ile ilgili yer alan her türlü bilgiyi de müvekkiliyle paylaşmaktadır. Cezai yargılama süreci oldukça mühim bir süreçtir. Bu süreçte deliller sunulur hatta yeni deliller istenebilir. Bu kadar zor olan bir süreçte ceza avukatı desteği almak yapılacak en doğru şeydir. Alınan destek sayesinde pek çok güçlük, çok daha kolay atlatılmaktadır. Sonuçta ceza hukukunda özgürlüğe yönelik müdahale oldukça hızlıdır. Bu nedenle avukat-müvekkil ilişkisine özen gösterilmeli ve bu ilişki şeffaf olmalıdır.

Ceza Avukatları Delil Toplar Mı?

Ceza muhakemesinde delillerin önemi oldukça büyüktür. Deliller gerçeği ortaya çıkaracaklardır. Ceza avukatı delil alanında bazı mesleki hakları olduğunu bilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları avukat tarafından istenen belgeleri sunmakla yükümlüdür. Bakırköy ceza avukatları istedikleri belgeleri inceler ve mahkemeye en uygun şekilde sunar. Ceza avukatları sayesinde hukuki süreç oldukça iyi ilerlemektedir ve tüm süreç, alanında uzman olan avukat tarafından sürdürülmektedir. Hukuk büromuzda faaliyet gösteren avukatlarımız ceza davalarında meslek kurallarını takip etmektedirler. Hukuk büromuzda sizlere en iyi hizmeti vermek adına bekleyen avukatlarımız mevcuttur. Ceza alanında hata yapmayın ve işi şansa bırakmayın. Ceza avukatımız hukuki süreci uzmanlıkla yürütsün.  Gerekli olan tüm işlemleri ve evrak işlerini halletsin. Bu sayede hem süreç hız kazansın hem de hiçbir belge zarar görmesin.