(Ara) 0532 648 22 57
Osmaniye Mahallesi Fildamı Aralığı Sokak Fildamı Sitesi B blok D:3 Bakirkoy
0532 648 27 57

İcra – İflas Hukuku

Yargılama hukuku ile birebir yakından alakası olan hukuk dalına İcra- İflas hukuku denmektedir. Bu hukuk çerçevesine alacaklı yada vereceklilerin dava açmaları durumları söz konusudur. Belirli nedenlerden ötürü iflas etmiş kişinin taşınmazlar üzerindeki varlıklarının tespiti ve alacaklılara dağıtılması üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda iflas eden kişinin borçlarını ödemesi için süre uzatması içinde yine bu hukuk mahkemelerinde yardım alabilir. Kişilerden ve taraflardan hangileri haklı beyan sunmuş ise mahkeme bu doğrultuda karar verir ve işlem yapar. Yalnız bu durumlar için sizleri savunacak olan kişilerin yada kendinizin hukuk çerçevesinde savunma ve araştırma yapması gerekiyor. Eğer ki sizin hukuk üzerinde herhangi bir eğitiminiz yoksa bu durumda gerçek bir savunma sunamaz ve işleri daha çıkmaza sürükleyebilirsiniz. Bu yüzden alanında uzman kişi veya bireylerden yardım almak sizin açınızdan büyük avantaj sağlayacaktır.

İcra – İflas hukukunda bilir kişi

Bu davalar gerçek ciddiyet isteyen ve hata kabul etmeyen davalar olarak bilindiği için her iki taraf da kendisi için en doğru yol olarak öncelikle avukat tayin etmesi gerekir. Çünkü alanında uzman bir avukat her daim başarıyı açacak olan kapının anahtarı olarak bilinir. Bu anlamda hizmet veren hukuk büromuz sizlerin her diam sorunları ile birebir ilgilenen taraf olacaktır. Alanında uzman avukat kadromuz ve tecrübesinden şüphe olmayan avukatlarımız ile İcra – iflas hukuku sorunlarınıza çözüm bulunacaktır. Her iki taraf için de ayrı beyanlarda bulunabilen avukatlarımız sorun yaşayan taraf için de uygun çözümler bulurken parasını alamayanlar için de ayrı çözümler bulmaktadır.

İflas eden kişi İcra –İflas hukuku için avukat yardımı

Kişi belirli nedenlerden ötürü iş hayatında veya başka nedenlerden ötürü iflas etmiş ise bir avukat yardımı alması onun açısından oldukça mantıklı bir karar olacaktır. Çünkü hak sahipleri bu kişiye dava açarak en yakın sürede ücretlerini ve ödemelerini almak isteyeceklerdir. Hal böyle iken zaten kişi iflas etmiş ve durumu kötüye gitmesinden ötürü bu ödemeleri uzatmak için bir yol bulmalıdır. Bu yol tabi ki de hukuktan geçer. Açılan mahkeme için İcra- İflas hukuku direk işlem başlatmak ister. Bu durumu bünyemizde bulunan kaliteli ve alanındaki başarılı avukatlar en doğru şekilde uzatacak ve size büyük bir zaman oluşturacaktır. Hukuk sisteminde sizin işinize yarayacak olan yasaları bir araya toplayarak sizlerin bu manidarlığının giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Tek dava İcra- İflas hukuku etkili sonuçlar

Bu alanda yine sorunlu olan taraflardan biri hiç şüphe yok ki parasını alamayan taraf olarak bilinir. Hakkını alamadığı için haklı olsa da esas manidarlardan biri kendileri olmaktadır. bu alanda da başarılı avukatlarımız sizlerin karşı taraftan ödemelerinizi zamanında alabilmeniz ve kararlı duruşunuzda destek olacak ve manidarlığınızı kısa zamanda gidererek size kolaylık sağlayacaktır.