(Ara) 0532 648 22 57
Osmaniye Mahallesi Fildamı Aralığı Sokak Fildamı Sitesi B blok D:3 Bakirkoy
0532 648 27 57

Kişi Türk toplumu içinde birçok gerekli haklara sahip olduğu gibi aynı doğrultuda tüketici haklarına da sahip olmaktadır. Bu anlamda anayasa da yer alan Tüketici hukuku geniş kapsamlı bir inceleme yerine dahildir. Özellikle tüketici hakları adı altında kişilerin hakları ihlal dahilinde bu hakların yanında olmalı ve kişi haklarının sonuna kadar savunmalıdır. Fakat savunma ve başvuru için özellikle resmi ve ciddi bir kuruluş olan mahkemeye, kaliteli ve doğru bir sunum yapması gerekir. Eğer ki kişinin bu anlamda tam bilgi birikimi yoksa o zaman yapması gereken alanında uzman biri ile irtibata geçmek ve ondan yardım talep etmektir. Bu anlamda hizmet veren hukuk büromuz sizler için kaliteli ve güvenceli hizmet kapılarını açmış bulunuyor. Kurumsal bir şirket olarak alanında başarılı avukatlar içe çalışan büromuz sizlerin mağduriyetlerini giderme konusunda tam destek vererek yanınızda olacaktır.

Tüketici hukuku hangi konuları inceler

Hali ile kişi bu anlamda tam donanıma sahip olmamasında ve bu işin tek yolu hukuk eğitiminden geçtiği için birçok konuda tüketici hukuku yoluna başvurabilir. Bu anlamda özellikle belli başlı hukuk dosyaları ülkemizde;

  • Toki sözleşmelerinden kaynaklı doğan sorunların giderilmesi
  • Birçok özel alanda yaşanılan abonelik sorunları için
  • Herhangi bir firmadan alınmış olan taksitli yada peşin üründe yaşanılan sıkıntı
  • Garantili mal ve ya durum davaları
  • Haksız şartlar dahilinde olması gereken gibi birçok dava bulunur. Bu davaların incelenmesi ve mahkeme açılması için kişinin yapması gereken sorunu ile alakalı bir avukat desteği almaktır.

Tüketici hukuku için avukat desteğinin önemi 

Basit bir dava veya basit bir olay gibi dursa da aslında birçok resmi evrak ve belge gerektiren bir iştir. Kişi tek başına tüm bular ile mücadele etmesi ve bir araya toplaması zor olacaktır. Bu yüzden tüketici hukuku için başvuracağınız davada avukatlar size öncülük edecek ve haklı olduğunuzu Türk kanunları önünde ispatlayacaktır. Bu anlamda alanında uzman olan kadromuz sizlerin her daim yanında olacak ve haklılıklarınız ispatlayarak size rahat bir nefes aldıracaktır. Sisin için gerekli olan tüm prosedür belgelerini toplayacak ve sizi yormadan davanın açılmasını sağlayacaktır. Aynı doğrultuda sürekli sizinle irtibat içinde olarak sizlerin bu süreçte nasıl davranması gerektiğinin yolunu da sizlere sunacaktır.

Tüketici hukuku olayı mahkemeye intikal etmiş ise

Bu süreç en çok resmi sürecin başlamış olduğu ve hata kabul etmeyen bir süreçtir. Bu doğrultuda avukatlarımız size gereken tüm açıklamayı yapacak ve sisin için gerekli tüm durumları baz alarak sizi yönlendirecektir. Bu anlamda birçok davayı olumlu sonuçlandıran avukatlarımız sizlerinde sorunlarına çözüm bulacaktır. Eğer sizde tüketici hukuku ile büyük sorunlar yaşıyorsanız bizlere irtibat numaralarımızdan ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Tecrübeli avukatlarımız ile görüşme talep edebilirsiniz.